Кам'янське. ЗДО № 19 "Калинка"

Доктор радить, консультує, інформує

Медична сестра

Соклова Олена В'ячеславівна
Освіта неповна вища. Дніпродзержинське медичне училище, 1982
Стаж роботи – 16 років.
В ДНЗ № 19  "Калинка" працює з 2017 р.

про літнє оздоровлення дітей

в ДНЗ №19

«Калинка» 2020 р

Найкращий час для оздоровлення дітей – це літо. Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм дітей та зміцнюють їхнє здоров’я.  Тому З 1 червня по 31 серпня 2020 року в дошкільному закладі № 19 «Калинка» проводилася літньо-оздоровча компанія.

Літньо-оздоровча кампанія проводилась згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-269 від 22.05.2020 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, наказу МОЗ України та МОН України від 17.04.2006 № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

Був розроблений план роботи на оздоровчий період 2020, що передбачав змістовну роботу за всіма напрямками діяльності. В раціон харчування ввели свіжі фрукти та овочі (фруктові соки, клубника, яблука, банани, свіжі огірки, помідори, капуста, зелень інше).

Педагогами були використані наступні форми роботи :

- ранкова гімнастика;

- фізкультурне заняття;

- рухливі, спортивні ігри та вправи;

- фізкультурні свята та розваги;

- самостійна рухова діяльність дітей,

-міні -заняття,екскурсії,пішохідні походи,

- вікторини, театралізовані ігри інше.

Вихователі використовують усі можливості природного середовища. Заняття влаштовували у куточках відпочинку, на травичці. Діти полюбляють казкотерапію, пальчикову гімнастику на свіжому повітрі. Тому діяльність дошкільного навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього відпочинку, закріплення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, художньої .

Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів:

• щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну,
  • фізкультурні заняття,
  • фізкомплекси на прогулянці,
  • прогулянки, розваги, спортивні свята.

Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни. Повітряні ванни особливо ефективні, якщо вони проводяться в русі. Тому щоб діти не втомилися вправи великої рухливості чергувалися із спокійними.

Сонячні ванни проводилися суворо дозовано під наглядом медичного працівника з урахуванням індивідуальної чутливості дітей та особливостей стану їхнього здоров'я.

Під час літнього оздоровлення були проведені наступні заходи: свято до Дня захисту дітей, яке співпало з поверненням дітей до садочку після вимушеного карантину, де педагоги з вихованцями були залучені до спортивно-музичної розваги «Як ми коронавірус прогнали». впродовж літа було проведено багато заходів відповідно до плану проведення літніх заходів

Велика робота проводилася з батьками вихованців через мережі Facebook, Viber. Була надана чисельна кількість консультацій, які можна об’єднати у наступні групи: «Як говорити з дитною про коронавірус та як від нього вберегтися»; «Літо-час відпочинку родини»; «Тепловий сонячний удар»; «Харчування дітей влітку».

З боку адміністрації ДНЗ забезпечено належний контроль за організацією оздоровчої та виховної роботи з дітьми, за дотриманням правил охорони життя та здоров’я дітей.