Кам'янське. ЗДО № 19 "Калинка"

Історія

5  травня 1955 відкрився дитячий садок № 19 на 100 дітей, обладнаний усім необхідним для нормального розвитку та виховання дітей дошкільного віку.
За устаткування, оснащення відповідав завод ім.Дзержинського. Колектив д / саду оточував дітей турботою і ласкою, материнським теплом. У благоустрої території дитячого саду брали участь робітники заводу ім.Дзержинського, батьки, колектив дитячого садка і діти. У той час дитячі меблі виготовлялася в ремонтно-будівельному цеху з натурального дерева. УКБ заводу забезпечив холодильником, пральною машиною "Харків".

Це була на той час сенсація ....
Дитячий садок № 19 був обладнаний і оформлений в сучасному на той час, стилі.І вже через півтора року роботи було проведено обласний семінар на базі дитячих садків  дошкільного сектора, організовано перегляд "Відкритий день роботи завідуючої дитячого садка", який пройшов успішно.

Були всі рівні, дружні, згуртовані і в цьому чимала заслуга роботи батьківського комітету. Активно розгорнули роботу по наступності дитячого саду і школи № 32.
З дітьми підготовчої групи проводилися заняття з навчання англійської мови чудовою вчителькою Дробот Оленою Дмитрівною.

Колектив приділяв увагу фізичному, моральному, естетичному вихованню. Цікаво проводилися свята до яких готувалися всі: і діти, і дорослі. Костюми кожній дитині шилися працівниками дитячого садку.

Дитячий садок поповнювався прекрасними наставниками: Таган-Чех Наталією Семенівною, Завгородньою Тіною Іванівною. Новий струмінь у роботу з дітьми вносила і талановита молодь: Максименко Тамара Степанівна, Кайдан Марія Григорівна, Камарда Ніна Кузьмівна, Таранченко Валентина Сергіївна, Курігі Ліля Олександрівна, Леонова Галина і ДРГ.

У дитячому садку була одна цілодобова група, тому що матері, в основному, працювали в 3 зміни.
Згідно часу створювалися всі умови, щоб виростити фізично міцних дітей це був цілий комплекс.

У всьому була система. Колектив з відповідальністю ставився до цих заходів. Для купання дітей збудували басейн з проточною водою, був фонтан, освіжаючи повітря. Верби схилялися над басейном ... Вони й дали назву дитячому садку № 19 "Івушка"
Затишно було у вікових групах, роздягальнях, вестибюлі. Цікава була і шефська робота з цехами заводу. Це було починання ... Це справжнє було шефство. Весь актив цеху брав участь у житті дитячого саду на чолі з предцехкомом Юрпотовскім Дмитром Міхайловічем.На кожне свято пригощали дітей подарунками та, звичайно, допомагали у благоустрої дитячого саду.
Часто відвідував дитячий сад заступник директора заводу Соколов Д.М. Він був не гостем, а господарем. Дитячий сад відвідували делегації Угорщини та Польщі.

Авторитет у дитячого садку був високий, до нас водили дітей з центру города.Ми намагалися виправдати довіру дирекції заводу, парткому, завкому.

Йшли роки. Умови для життя і розвитку дітей все поліпшувалися.
У 1980 році проведено капітальний ремонт дитячого садка. Більш благоустроенно будівля, територія, побудовані цегляні тіньові навіси, нова будівля кухні та пральні.

У згуртуванні та зміцненні колективу велика заслуга завідуючої Паранченко Валентина Сергіївна.

З 15 березня 2010 року почалася нова історія  Комунального дитячого дошкільного закладу № 19 . Керівником закладу призначена Криніна Людмила Павлівна стаж роботи 34 роки. В закладі працює 10 педагогів, колектив невеликий, але сили в роботі додають згуртованість, взаємодопомога, творчий настрій, любов до професії та рідної установи. Колектив закладу впевнено крокує у майбутнє, маючи надійний фундамент минулого.

З 5 лютого 2013 року дитячий садок очолила нова завідуюча Єфремова Ольга Євгеніївна, молодий, талановитий керівник.

25 листопада 2015 року колектив ДНЗ № 19 "Калинка" відсвяткував 60-у річницю свого закладу.

З 16 вересня 2017 року керівником закладу призначена Олійник Алла Олексіївна: творчий, креативний, відповідальний педагогічний працівник, який разом з колективом закладу створює нележні умови для перебування дошкільників.